Załącznik Nr 1
do Zarządzenia nr 4/2011
z dnia 01.06.2011r.
Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr44 im. Koniczynki
w Rudzie Śląskiej
Procedura naboru na wolne urzędnicze stanowisko pracy
w Miejskim Przedszkolu nr 44 im. Koniczynki w Rudzie Śląskiej
Podstawa prawna
Na podstawie art. 39 ust.3 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( tekst jednolity: Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz.2572 z późn. zm.), w związku z art. 11 - 15 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r., Nr 223, poz. 1458)
Postanowienia ogólne
§ 1
-
Nabór na wolne stanowiska urzędnicze w Miejskim Przedszkolu nr 44 im. Koniczynki w Rudzie Śląskiej zwanego dalej Przedszkolem jest otwarty i konkurencyjny.
-
Procedura reguluje zasady naboru kandydatów na stanowisko urzędnicze w Przedszkolu, dla których podstawą zatrudnienia będzie umowa o pracę.
-
Nabór na stanowiska określone w § 2 przeprowadza się w trybie postępowania rekrutacyjnego, opartego na przejrzystych kryteriach i równym dostępie do wolnych miejsc pracy w Przedszkolu.
-
Nabór na stanowiska pomocnicze i stanowiska obsługi (pomoc biurowa, intendent, specjalista ds.bhp., pomoc nauczyciela, kucharz, pomoc kuchenna, woźna, robotnik gospodarczy i inne) odbywa się w trybie analizy złożonych ofert pracy.
Komisja rekrutacyjna
§ 2
-
W celu przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko urzędnicze dyrektor Przedszkola powołuje Komisję Rekrutacyjną zwaną dalej Komisją w drodze zarządzenia.
-
Komisja działa w sposób stały z zastrzeżeniem ust. 4
-
W skład Komisji na stanowiska urzędnicze wchodzą:
1) Przewodniczący Komisji, którym jest Dyrektor Przedszkola
2) Członkowie Komisji:
- wicedyrektor lub nauczyciel
- pracownik właściwy merytorycznie lub o zbliżonym zakresie obowiązków stanowiskowych, których dotyczy konkurs
-
Dyrektor Przedszkola może powołać w skład Komisji dodatkowo inne osoby posiadające odpowiednie przygotowanie merytoryczne mające znaczenie dla właściwej oceny kandydatów.
-
W szczególnych przypadkach Dyrektor Przedszkola może zlecić nabór na urzędnicze stanowiska kierownicze wyspecjalizowanej firmie rekrutacyjnej.
-
Prace Komisji są prowadzone, jeżeli w posiedzeniu bierze udział co najmniej 2/3 jej składu.
-
Komisja przystępując do pracy ustala metodę (testy, rozmowa kwalifikacyjna) wyłonienia kandydatów.
-
W skład Komisji nie może być powołana osoba, która jest małżonkiem lub krewnym albo powinowatym do drugiego stopnia włącznie osoby, której dotyczy postępowanie rekrutacyjne, albo pozostaje wobec niej w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnioną wątpliwość, co do jej bezstronności.
-
Jeżeli okoliczności, o których mowa w ust.8, zostaną ujawnione w trakcie postępowania rekrutacyjnego, przewodniczący Komisji dokonuje odpowiedniej zmiany w składzie Komisji. Czynności dokonane przez Komisję działającą w poprzednim składzie są ważne, wyłączeniem osób, objętych przepisem ust.8.
-
Postępowanie rekrutacyjne jest w całości nieważne w przypadku ujawnienia po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, że do składu Komisji powołane zostały osoby, o których mowa w ust.8. Procedura naboru zostaje wszczęta od początku.
Postępowanie rekrutacyjne
§3
-
Postępowanie rekrutacyjne na stanowisko urzędnicze obejmuje:
1) ogłoszenie o naborze
2) przyjmowanie dokumentów
3) sporządzenie i ogłoszenie listy kandydatów, którzy zgłosili się do naboru
4) przeprowadzenie naboru
-analiza spełnienia wymogów formalnych
-wyłonienie najlepszego kandydata z wykorzystaniem ustalonej metody
5) ogłoszenie wyniku naboru
-
Ogłoszenie o naborze powinno zawierać w szczególności:
1) nazwę i adres jednostki ogłaszającej nabór,
2) określenie stanowiska, na które ogłoszono nabór,
3) określenie wymagań związanych ze stanowiskiem zgodnie z opisem stanowiska, ze wskazaniem, które z nich są niezbędne, a które dodatkowe,
4) wskazanie zakresu zadań wykonywanych na stanowisku,
5) wskazanie wymaganych dokumentów,
6) określenie miejsca i terminu składania dokumentów.
-
Termin składania dokumentów, podany w ogłoszeniu o naborze nie może być krótszy niż 10 dni od dnia opublikowania ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej
-
Ogłoszenie o wolnym urzędniczym stanowisku pracy w Miejskim Przedszkolu nr 44
im. Koniczynki w Rudzie Śląskiej podlega publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej w Przedszkolu. -
Oferty w zamkniętych kopertach, składane są w kancelarii Przedszkola w terminie określonym w ogłoszeniu.
-
Nabór na wolne urzędnicze stanowisko pracy, przeprowadza się w kolejnych etapach, które pozwalają ustalić predyspozycje i umiejętności kandydata gwarantujące prawidłowe wykonywanie zadań i obowiązków.
1) W pierwszym etapie Komisja zapoznaje się z dokumentami złożonymi przez kandydatów oraz sprawdza je pod względem formalnym zgodnie z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu o naborze i na tej podstawie dopuszcza bądź nie dopuszcza kandydata do kolejnego etapu
2) W drugim etapie prowadzonego naboru na podstawie ustalonej metody naborutj. testów merytorycznych, testów merytorycznych i rozmowy kwalifikacyjnej lub tylko rozmowy kwalifikacyjnej, komisja przeprowadza weryfikację wiadomości i umiejętności posiadanych przez kandydatów i tym samym wyłania najlepszego kandydata
3) Na wniosek Komisji może zostać przeprowadzona weryfikacja predyspozycji psychospołecznych kandydatów.
-
Na wyniki naboru składają się oceny punktowe lub opisowe z zastosowanych metod naboru oraz przeprowadzonej ewentualnie weryfikacji predyspozycji psychospołecznych kandydatów.
-
Ze swoich czynności Komisja rekrutacyjna sporządza protokół postępowania rekrutacyjnego, który podpisują wszyscy członkowie komisji obecni na posiedzeniu.
-
Protokół zawiera w szczególności:
1) określenie stanowiska, na które było prowadzone postępowanie rekrutacyjne, liczbę kandydatów, którzy zgłosili się po ogłoszeniu o naborze oraz wykaz imienny, miejsce zamieszkania, nie więcej niż 5 najlepszych kandydatów, uszeregowanych według poziomu spełnienia przez nich wymagań określonych w ogłoszeniu o naborze.
2) liczbę nadesłanych ofert na stanowisko, w tym liczbę ofert spełniających wymagania formalne,
3) informacje o zastosowanych metodach i technikach prowadzonego naboru,
4) uzasadnienie dokonanego wyboru,
5) skład komisji przeprowadzającej nabór.
-
Osoby, których kandydatury były rozpatrywane w kolejnym etapie prowadzonego naboru powiadamia się pisemnie o wynikach naboru.
-
Jeżeli żaden z kandydatów nie spełnił warunków zawartych w ogłoszeniu, procedura naboru zostaje zakończona. Dyrektor Przedszkola może podjąć decyzję o ogłoszeniu nowego naboru na wolne urzędnicze stanowisko pracy.
-
Informacje o wyniku naboru upowszechnia się niezwłocznie po przeprowadzonym naborze lub po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, w przypadku gdy w jego wyniku nie doszło do rozstrzygnięcia naboru na stanowisko przez umieszczenie na tablicy informacyjnej w Przedszkolu oraz opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej przez okres co najmniej 3 miesięcy
13. Informacja, o której mowa w ust.12, zawiera:
1) nazwę i adres jednostki,
2) określenie stanowiska,
3) imię i nazwisko wybranego kandydata, miejsce zamieszkania, w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego,
4) uzasadnienie dokonanego wyboru kandydata lub uzasadnienie nierozstrzygnięcia naboru na stanowisko.
14. Jeżeli stosunek pracy osoby wyłonionej w drodze postępowania rekrutacyjnego ustał w ciągu trzech miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy, możliwe jest zatrudnienie na tym samym stanowisku kolejnej osoby spośród najlepszych kandydatów wymienionych w protokole z naboru. Przepisy ust. 12 i 13 stosuje się odpowiednio
Sposób postępowania z dokumentami aplikacyjnymi
§ 4
-
Dokumenty aplikacyjne kandydata, który zostanie wyłoniony w procesie rekrutacji, zastaną dołączone do jego akt osobowych
-
Dokumenty aplikacyjne osób, które zostały umieszczone w protokole, będą przechowywane zgodnie z instrukcją kancelaryjną przez okres 2 lat a następnie przekazane do składnicy dokumentów.
-
Dokumenty aplikacyjne pozostałych osób będą odsyłane lub odbierane osobiście przez zainteresowanych.
Postanowienia końcowe
§ 5
-
Stosowanie procedury naboru na wolne stanowisko urzędnicze nie obejmuje następujących przypadków:
-
zatrudnienia pracownika na zastępstwo ( dotyczy zastępstw chorobowych, macierzyńskich, przypadków losowych)
-
zatrudnienia pracownika za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy (umowa na odbycie stażu przygotowania zawodowego lub prac interwencyjnych)